אודות אלי זיקרי

לאחר מסע לא קטן בהקמת האתר ליווי כתיבת התוכנה, העיצוב. כמנהל האתר לפחות בפתיחתו נאלצתי בתוקף תפקידי להתקדם לשלב הבא, לעבור על התוכן ולהעלות אותו פנימה לתוך האתר, והנה הגעתי לפינה הזאת “אודות אלי זיקרי”. כאן היו לי הרבה רעיונות להציג אדם גדול זה, אני יודע על הרבה אנשים שיֵדעו וישמחו לכתוב עליו כמה שרק אֶרצה. אחרי התלבטות לא מעטה בנושא הגעתי להחלטה, אני אישית כותב על אדון זיקרי.

בחיים אנחנו זוכים להכיר המון אנשים. מהילדות בגן, בבית הספר, בצבא, בעבודה ובכלל. לשמחתי, אני אחד מאלה שזכו לא רק להכיר את אלי אלא להתחבר ולהיות אפילו חלק ממשפחתו (חתן). מתוך כך הבנתי, שאני בהחלט ראוי לספר עליו מעט יותר מכל אחד אחר..

אלי נולד בעיר מראקש, שבמרוקו. גילו כגיל המדינה. הוא עלה לארץ בגיל 16 . בַּראשית התגורר בעיר אשדוד. לפני כ-20 שנה העתיק את מקום מגוריו לרחובות, שם הוא מתגורר עד היום. אלי נשוי ללינדה ואבא לארבעה ילדים – קרן, יעקב, ניסים ויעל ז”ל [יעל, ביתו הבכורה, נהרגה בתאונת דרכים בהיותה בת 24]. הוא סיים את לימודיו בהצלחה והתגייס לצה”ל. אלי סיים את שירותו הצבאי כחובש קרבי. השתתף במלחמות הראשונות של צה”ל בעיקר בגבול הדרומי של המדינה ולאחר מכן עבד כ-37 שנה בנמל אשדוד, שם כיהן כאחראי מרפאה וצוות חירום (כיבוי ובטיחות).מתוקף תפקידו ובכלל העשיר אלי את עצמו במגוון רחב מאוד של קורסים והשתלמויות אם מטעם העבודה ובאופן פרטי כדי לסבר את האוזן, אתן מספר קטן מאוד של חלק מהסמכותיו: מוסמך להוראת נהיגה, ממונה בטיחות מטעם המוסד לבטיחות וגיהות, עבר קורס לפיתוח מיומנות ניהול, חקירת תאונות, מיומנות בפיתוח הדרכה, השתלמויות בכיבוי אש ואירועי חומַ”ס (אלי היה מהראשונים לטפל בנפגעי האירוע החבלני בנמל אשדוד). במקביל עסק בהוראת נהיגה, בניהול עסקים פרטיים בתחומים שונים בהם “עזרה ראשונה” (עסק שהוביל בתחומו בשוק המקומי),אלי מכהן כמזכ”ל הנהלת קרן התזמורת האנדלוסית באשדוד ועוד.. כיום, במעמד של אזרח ותיק, סיים קורס גישור מטעם משרד עורכי דין עבר ועובר התמחויות בנושא ועוסק בגישור בפועל בהתנדבות. בעשור האחרון מתנדב במשטרת התנועה הארצית. מלבד זאת הוא עוסק באהבתו הישנה בצורה יותר מסודרת “עולם היין” .

לכל מי שביקר בביתו של אדון זיקרי, אני לא אחדש אם אעיד על רוחב ליבו. קבלת אורחים בביתו היא חגיגה של ממש בלי קשר לסוג האורח. שליח, שכֵן, עובר אורח, חבר או בן משפחה שמגיע. אלי מעניק הרגשה נעימה מאוד, ומכבד את האורח מכל הבא ליד.

לשתות יין צריך לדעת. מחפש מדריך? אלי זיקרי התשובה. (בין שאר פועלו אלי מדריך קבוצות בנושא יין בהתנדבות לכל דורש) למיטב ידיעתי, אלי התחיל את דרכו בעולם יין באמצע שנות השבעים. יין, דבר שהיה טבוע בו עוד מילדות בבית אבא, שהיה בעל יקב במרוקו. עם הזמן צבר המון ידע מעולם היין והאלכוהול. את הידע והניסיון שיש לו אפשר להשוות לַטובים שבייננים. אלי מרבה לערוך ערבי יין וגורמה לחברים ולחובבי יין, מרעיף עליהם המון אהבה חיבוקים ויין כמובן. אני לא חושב שיש חובב יין שלא מכיר או לפחות שמע על זיקרי. את עולם היין הכרתי דרכו. יין הוא עולם שלם של הנאה. לידיעתכם, אפשר לומר, שלא מעט אנשים מאלה ששותים יין אינם יודעים או מגיעים להנאה העמוקה שיש בדבר.

אחרי מספר שנים בתוך חיק משפחתו, בבילוי המשותף שלי אתו, במידע הרב שהוא לא חוסך ממני מעולם היין, הוא פשוט פתח בפניי עולם חדש, “עולם היין”. האתר הוא בבחינת עליית מדרגה בדרכו של אלי במטרה להפיץ את הידע ולהטמיע את הנושא הענק הזה לעוד ועוד אנשים.

ולסיום, מלבד איחולי הצלחה בכל מעשיו, אני מאחל לו אריכות ימים ובריאות איתנה,

וכמובן לחיים!! לחיי יינות ישראל

IZIK