“אלי זיקרי מדבר יין”

אהבה גדולה, היא מקור אנרגיה אינסופית,
כוח שמבקש לפרוץ החוצה בדרכים שונות.
והיין הוא ללא ספק אחת האהבות היותר גדולות שלי.
את האהבה שלי ליין ירשתי מהוריי .

בשמחה גדולה אני מתכבד להשיק בפניכם ידידיי, אוהבי ,שוחרי, ואספני היין את האתר:  “אלי זיקרי מדבר יין”.מקור השם הוא מחוברת  אותה הכנתי לפני שנים מספר ,אשר מסיבות שונות לא יצאה לאור בצורה רשמית. (חלק מחבריי לחוג היין קיבלו העתקים מהחוברת במפגשים שערכנו).
האתר מיועד לכל אוהבי ,שוחרי ואספני יין. ובעיקר לכם!! חברי החוג של זיקרי כדי  שנוכל להרחיב ולהקל על הקשר בנינו.
אינני מתיימר להחליף את האתרים הנפלאים הקיימים כיום ברשת,

ובמיוחד אציין את האתר הראשון בענייני יין לדעתי – פורטל היין הישראלי, שהוקם על ידי מיודעינו ישראל פרקר, אדם יקר שתרם רבות לתרבות היין בארץ ואשר הטביע בכולנו את מטבעות הלשון של היין הישראלי. ישראל, אגב, פרש מהאתר והקים אתר חדש בנושאי יין

– השער לעולם יינות ישראל – (מומלץ לבקר באתר נמצא בכתובת  www.wines-israel.co.il) .האתר “אלי זיקרי מדבר יין”., הוקם כדי להרחיב את הקשר בין חברי החוג בפרט ואוהבי היין בכלל. תרבות היין ההולכת ומתפתחת מעלה נושאים רבים לסיג ושיח היום. על כן, כל מי  שמעוניין מוזמן לשלוח כתבות או תגובות על נושאי יין, וכאלה יש הרבה.

המידע המובא באתר על עולם היין הינו בסיסי ביותר. חברים שמעוניים להרחיב דעת ולהעמיק בנושא המרתק יכולים  להיכנס לשני האתרים שהזכרתי או להירשם לקורסים שונים בנושאי יין המתקיימים ברחבי הארץ.

הקמת האתר הוא ניסיון שלי לשתף אתכם חבריי וידידיי במידע בסיסי אך חיוני להבנת היין ולהנאת הטעימה !! בתחילה אתמקד  באנשים הנפלאים שמאחורי  היין תרמו ותורמים רבות לתרבות היין בישראל והחיים הטובים בכלל.

החלוצים בעניין זה , הם ללא ספק יקבי רמת הגולן,  שהחלו את התחרות הברוכה הן בארץ והן בעולם. רמת הגולן היה ביתי הראשון ואהבתי הראשונה וכזה כנראה  יישאר .

יחד עם זאת, התפתחות תעשיית היין בארץ מבורכת ככל שתהיה, מעלה  לא מעט שאלות מטרידות ובעיות שמקצתן הועלו תדיר, בפגישות הרבות ובאירועים השונים. באתר זה ניתנת לכם  ההזדמנות לשתף אותנו בכל העולה על רוחכם בנושאי יין ועל עולם היין. בטוחני שכולנו נתרום ונתרם מכל נושא שיועלה באתר. כל הכתבות ישאו את הכותרת של הכותב. וכבר אמרו חז”ל “כל האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם”.

נציין את מסירותם ומאמציהם של הכורמים ,הייננים, היבואנים, וכל אלה אשר לא חוסכים מאמץ ועמלים קשה ולו כדי להגיש לנו יינות טובים ואיכותיים ,כל שנותר לנו הוא  ללמוד על מקור ההנאה והנה אנו באים בנקודה זו לעזור לכם הקוראים במשימה  יפה זו.

למה דווקא יין?

מדינת ישראל עברה תהפוכות בכל הקשור לתעשיית היין ,ומיצור יין פטישי צהלי שהכרנו , הפכה לאחת מיצרניות היין הנחשבות בעולם, יקבים מסחריים ,ויקבי בוטיק רבים מתחרים בהצלחה רבה בארץ ובחול, צוברים פרסים ותשבחות ומבאים גאווה רבה למדינה. צריכת היין בישראל יש אומרים הכפילה עצמה ואף יותר ביחס לצריכה מלפני עשור ויותר (בהמשך נביא את מאמרו המחכים של פרופסור עמוס הדס אשר התפרסם  במגזין יין גורמה ואלכוהול בינואר 2007 גיליון 104 הדן בין השאר גם בסוגיה זו).

ובהזדמנות זו ברצוני להביע את תודתי לכל אלה שסייעו לי באיסוף החומר המקצועי לאתר:   ובראשם מוריי ,מנחיי וידידיי , אנשי מלח הארץ: פרופסור בן עמי ברבדו ופרופסור עודד שוסיוב, אבי פלדשטיין היינן הראשי של יקביי סגל ברקן .אשר במאמרו המחכים בנושא אומנות  אחזקת היין יובא כאן.מיקי שני מיקבי רמת הגולן הרוח החיה של מועדון בציר טוב  בו הייתה לי  הזכות  והעונג להימנות בין ראשוני חבריו

לכל אלה שסייעו לי בבניית האתר,  דרעי סיגלית דרעי שעמלה על הכנת החוברת הראשונה (“האב טיפוס”).

צוות האנשים שמפעילים את האתר: מיכל אשד עו”ד ומגשרת, היועץ המשפטי וגם צלם מחונן בשעות הפנאי  יוסי אשד עו”ד ונוטריון , יצחק דרעי וזיאד גדיר איש תוכנה ועיצוב גרפי. יש לציין שעשה את עבודתו בהתנדבות.

תודה לאנשים מיוחדים  אשר  תרמו רבות לתרבות היין בישראל, וכאלה יש רבים וטובים, ובראשם יקיריי, ישראל פרקר וחיים גן הלוא הוא איש הענבים.

מחכה לשמוע מכם..

אסיים בשלב זה בברכה   ,לחיים ,  לחיי יינות ישראל!!

שלכם

זיקרי אלי